Drewno podłogowe, deski podłogowe Kraków
16 lutego 2016

Ciepłe i przytulne wnętrze mieszkania zdecydowanie podniesie komfort domowników. Nie ma nic gorszego od źle zaprojektowanej podłogi, która przepuszcza zimno oraz wygina się pod naporem ciężaru. Jednym z najpopularniejszych sposobów na szczelne i wygodne zagospodarowanie podłogi pozostaje drewno.

Popularność desek podłogowych

Niezależnie od tego czy wybierzemy parkiet, fabrycznie obrobione panele czy surowe deski, naturalny materiał sprawdzi się doskonale. Deski podłogowe Kraków każdego roku instalowane są w wielu gospodarstwach domowych. Dlaczego surowe drewno jest tak popularne? Przede wszystkim jest trwałe. Wytrzymałość ma jednak swoją cenę. Zakupione deski uprzednio powinniśmy starannie wyszlifować oraz kilkukrotnie pokryć warstwą oleju lub lakieru.

Bardziej przyjaznym zakupem dla naszego portfela okażą się gotowe panele laminowane. Drewnienie profile podłogowe składają się z dwóch części: dekoracyjnej i nośnej. Warstwę dekoracyjną pokryto termoutwardzalną żywicą, która z łatwością ochroni panel przed wodą i ścieraniem. Wnętrze panelu najczęściej wypełnia płyta HDF, MDF lub płyta wiórowa. Z montażem paneli poradzimy sobie w zupełności sami. Poszczególne panele łączymy z sobą na dwa sposoby: „pióro i wpust” oraz na „zatrzask”. Łączenie na zatrzask nie wymaga użycia kleju. Wszystkie panele oznaczono symbolami AC1 do AC4. Im wyższa liczba, tym większa odporność na ścieranie. W holu lub pokoju dziennym powinniśmy instalować panele odporne na zarysowania.

Panele laminowane mają sporo zalet: łatwy montaż, szeroki wybór kolorów i wzorów, niewrażliwość na środki chemiczne, a także łatwe utrzymanie. Podstawową wadą paneli pozostaje ich „sztuczność”, która nie występuje w przypadku surowych desek. drewno podłogoweDrewno podłogowe w przeciwieństwie do paneli prezentuje się atrakcyjniej. Ponadto niska izolacja akustyczna sprawia, iż panele przenoszą każdy dźwięk np. odgłos kroków. Panele laminowane kategorycznie nie mogą być cyklinowane, naruszona powierzchnia nadaje się wyłącznie do wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *